Menu

Ewolucja Biovico

Historia Biovico rozpoczyna się w 2008r., gdy trzech braci: Artur, Konrad i Norbert Wilandt zakłada działalność oferując zupełnie nowe, innowacyjne podejście do medycyny. Ideą przyświecającą twórcom Biovico było wypełnienie luki na rynku, gdzie brakowało bliskich naturze, a jednocześnie wysoce efektywnych preparatów medycznych; produktów doskonale współgrających z naturalnymi procesami zachodzącymi w ludzkim organizmie. Tak rozpoczyna się nowy rozdział w dziejach medycyny napędzanej dynamiką, innowacjami i troską o pacjenta. To czas Biovico. Poznaj najważniejsze wydarzenia w rozwoju naszej firmy:

Timeline

2008

Rozpoczynamy działalność, w oparciu o krajowy kapitał inwestycyjny oraz potencjał intelektualny polskich biotechnologów, farmaceutów oraz przedstawicieli branży medycznej.

2012

Wprowadzamy na rynek Biolevox Ha – kwas hialuronowy, jeden z nielicznych na rynku z tak wysokim stężeniem kwasu w jednej dawce. Preparat spotyka się z olbrzymim zainteresowaniem wśród pacjentów cierpiących na choroby stawów.

2013

Otwieramy własne laboratorium, w którym rozpoczynamy realizację projektów badawczych. W laboratorium szukamy rozwiązań ulepszających istniejące produkty, jak i opracowujemy zupełnie nowe związki i preparaty medyczne.

2013

Rozpoczynamy współpracę z cenionymi jednostkami naukowo-badawczymi: Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Gdańskim. Wymiana wiedzy i doświadczenia inspiruje nas do szerszego i pełniejszego spojrzenia na wyzwania świata medycyny.

2014

Rozwijamy profil badawczy firmy nawiązując współpracę z Instytutem Nowych Syntez Chemicznych w Puławach.

2015

Mamy przyjemność rozpocząć współpracę z naukowcami z Politechniki Gdańskiej. To idealna sposobność, aby zdobyć nową cenną wiedzę i umiejętności.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl