Menu

news

Biovico liderem dostawowych kwasów hialuronowych

17/03/17

Firma Biovico otrzymała dofinansowanie na rozwój kwasu hialuronowego z wartością dodaną w ramach programu „szybka ścieżka” NCBiR.

Celem projektu jest opracowanie autorskiego produktu nowej generacji, a całość prac przebiegać będzie na terenie własnego laboratorium mieszczącego się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni. Nowoczesne laboratorium wraz z wyspecjalizowaną kadrą naukową pozwala na samodzielną realizację całego procesu wytworzenia nowego produktu.

Już dzisiaj Biovico jest niekwestionowanym liderem dostawowych kwasów hialuronowych w Polsce, a opracowanie nowego produktu otwiera jeszcze szersze możliwości firmy na rynkach zagranicznych.

Główny produkt z portfolio firmy – Biolevox HA - zaopatruje ponad 50% rynku w Polsce, jest też z powodzeniem dystrybuowany na rynki zagraniczne. Tylko w ciągu minionego roku produkt rozwinął się lepiej niż cały rynek kwasów hialuronowych dostawowych w Polsce. Dynamika sprzedaży pokazuje, że nasz Biolevox Ha urósł o 55%, podczas gdy cały rynek o 21%.

Kiedy w 2012 roku rozpoczynaliśmy dystrybucję naszego preparatu, udział w rynku na tle konkurencji wynosił zaledwie 0,2%. Minione 4 lata pokazały, że bezkonkurencyjną jakością preparatu przekonaliśmy zarówno lekarzy, jak i pacjentów, zdobywając uznanie ponad 50% obecnego rynku kwasów hialuronowych dostawowych w Polsce.

Otrzymane dofinansowanie na rozwój kwasu hialuronowego i opracowanie produktu nowej generacji jest o tyle istotne dla firmy Biovico, że swój nadrzędny cel i misję przekłada ona na dostarczanie pacjentom najwyższej jakości wyrobów medycznych oraz innowacyjnych rozwiązań na każdym etapie schorzeń ortopedycznych i reumatologicznych.

Lista rankingowa

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl