Specjalista ds. badań i rozwoju – biomateriały

W związku z rozwojem firmy Biovico oraz utworzeniem nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego poszukujemy skutecznych i doświadczonych specjalistów. Działalność CBR oscylować będzie wokół opracowania oraz wprowadzenia na rynek gamy innowacyjnych produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych z dziedziny reumatologii i ortopedii służących m.in. do: leczenia stanów zapalnych stawów, regeneracji stawów, uzupełnienia braków mazi stawowej, uzupełnienia ubytków kostnych związanych z mikro pęknięciami czy implantacją kostną.

Zakres obowiązków:

  • opracowywanie oraz modyfikacja biopolimerów do zastosowań wewnętrznych w ortopedii, w szczególności do regeneracji tkanki chrzęstnej, podchrzęstnej, łąkotki oraz ścięgien
  • badania związane z charakteryzacją biomateriału, zgodną z normami oraz wytycznymi dla wyrobów medycznych
  • aktywny udział w rozwoju przedklinicznym oraz klinicznym materiału
  • umiejętność opracowywania danych statystycznych i projektowania eksperymentów
  • współtworzenie strategii rozwoju nowych produktów
  • wdrażanie najnowszych dostępnych technologii, związanych z opracowaniem innowacyjnych biomateriałów, wykorzystanie najnowszych trendów w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w medycynie regeneracyjnej oraz ortopedii/reumatologii

Od kandydatów oczekujemy:

  • wykształcenie wyższe (preferowane doktorskie), ze specjalizacją w dziedzinie: inżynierii materiałowej, chemii polimerów, nanotechnologii, chemii organiczne (syntezie) lub pokrewnej
  • doświadczenie w badaniach hydrożeli, w tym kwasu hialuronowego
  • wiedza z zakresu chemii polimerów, fizyki polimerów, reologii
  • wiedza z zakresu stosowania oraz rozwoju produktów związanych z zagadnieniami medycyny regeneracyjnej, w tym terapii regeneracji tkanek
  • udokumentowana znajomość zagadnień związanych z pracą w laboratorium chemicznym lub biologicznym - preferowane doświadczenie w przemyśle
  • znajomość zagadnień, literatury związanej z wykorzystaniem związków naturalnych w lekach oraz suplementach diety, w aspekcie chorób immunologicznych oraz metabolicznych
  • umiejętności pracy pod presją czasu, kreatywności oraz dyspozycyjności
  • bardzo dobra organizacja pracy, samodzielność na stanowisku pracy, zorientowanie na cele
  • doświadczenie w samodzielnej pracy laboratoryjnej na podobnym stanowisku
  • dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie

Oferujemy:

  • atrakcyjne warunki zatrudnienia
  • uczestnictwo w ambitnych projektach badawczych w ramach aktualnie realizowanych prac badawczych
  • pracę w doskonale wyposażonym laboratorium badawczo-rozwojowym
  • profesjonalne wdrożenie do pracy oraz szkolenia
  • możliwość rozwoju i awansu w strukturze firmy
  • pracę z bardzo ciekawymi tematami badawczymi w innowacyjnej firmie biotechnologicznej

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wysłanie aplikacji (CV oraz list motywacyjny) na adres e-mail: rnd@biovico.pl z dopiskiem nazwy stanowiska w temacie wiadomości Kandydaci proszeni są o umieszczenie kompletu dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny), które zawierają informacje o tematyce pracy magisterskiej/doktorskiej, odbytych stażach oraz nabytych technikach i umiejętnościach laboratoryjnych. W CV prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do procesu rekrutacji przez firmę Biovico sp. z o. o. (zgodnie z ustawą z dn. 28.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 833).

FreshMail.pl