Co robimy?

VIII Mazurskie Sympozjum Ortopedyczne

W dniach 7 – 9 czerwca br. w Giżycku odbyło się VIII Mazurskie Sympozjum Ortopedyczne.
Sympozjum objęte zostało patronatem Konsultanta Krajowego w dziedzinie ortopedii
i traumatologii narządu ruchu oraz Prezesa Zarządu Głównego PTOiTr.

Głównym tematem sympozjum były obrażenia wielomiejscowe narządu ruchu – biologia i biomechanika leczenia.
Firma Biovico na tym sympozjum była aktywnym uczestnikiem i zaprezentowała swoje portfolio medyczne , protezowe i traumatologiczne.

Naszą Firmę reprezentowali: Sylwia Karpowicz, Tomasz Lewandowski i Bartek Chucherko.

EFORT 2018

W dniach 30.05 – 1.06 br. w Barcelonie odbył się 19 Kongres EFORT 2018. Główną ideą tego kongresu były „Innowacje i nowe technologie”. To kolejne międzynarodowe wydarzenie na którym pojawili się przedstawiciele firmy Biovico – Grzegorz Jemielita i Adam Tokarczyk.

Tematy poruszane na kongresie to m.in: zastosowanie druku 3D w ortopedii i traumatologii, biomateriały, zaawansowane technologie implantów i nowe metody diagnostyczne takie jak robotyka i chirurgia wspomagana komputerowo.

Vitafoods Europe 2018

W dniach 15-17.05 br. firma Biovico po raz kolejny pojawiła się na targach Vitafoods Europe 2018. To międzynarodowe spotkanie kluczowych firm z branży suplementów diety, nutraceutyków oraz żywności i napojów, na którym nie mogło nas zabraknąć.
Targi Vitafoods to doskonała okazja do nawiązania kontaktów i wymiany wiedzy pomiędzy innowacyjnymi firmami.
Takie spotkania na światowej arenie są nieodłącznym elementem naszej misji jako innowacyjnej Firmy w branży biotechnologicznej.

Biovico w gronie firm zgłoszonych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma Biovico, jako laureat tegorocznej edycji Pomorskiej Nagrody „Gryf Gospodarczy”, została zgłoszona przez Pomorską Radę Przedsiębiorczości do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii Badania + Rozwój.


Jesteśmy tym bardziej dumni, iż jest to nagroda specjalna dla zespołów jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną. Nagrodą Prezydenta RP zostają corocznie uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm.


Poprzez przyznawanie nagród specjalnych, m.in. takiej, do której zgłoszona została firma Biovico, Prezydent RP zwraca uwagę na znaczenie innowacyjności w rozwoju gospodarczym kraju. Nominacje do nagród ogłoszone zostaną już w październiku, ogłoszenie zwycięzców natomiast w listopadzie tego roku.


Jesteśmy dumni już dzisiaj z otrzymanego zgłoszenia.

Gryf Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017 dla Biovico

Biovico laureatem nagrody Gryf Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017, m.in. za wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, w szczególności wypracowanych we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi. Gryf Gospodarczy jest jedną z najbardziej cenionych nagród w regionie województwa pomorskiego, a statuetkę otrzymują najlepsze przedsiębiorstwa na Pomorzu.


Nagroda przyznawana jest od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego. Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród odbyła się 5 czerwca w Dworze Artusa w Gdańsku.


Dziękujemy!

Biovico w finale konkursu „Gryf Gospodarczy” 2017

Firma Biovico znalazła się w finale konkursu Nagrody Pomorskiej „Gryf Gospodarczy” 2017. Statuetka Gryfa Gospodarczego jest jedną z najbardziej cenionych w regionie nagród gospodarczych, tym bardziej cieszy nas fakt znalezienia się w finałowej czołówce kandydatów. Do ubiegłorocznej edycji zgłoszone zostały 53 firmy, z czego do ścisłej czołówki trafiło 12.

Organizatorem najważniejszego konkursu gospodarczego na Pomorzu jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, pełniąca rolę doradcy marszałka województwa pomorskiego w zakresie wspierania i rozwoju przedsiębiorczości.

Dodatkowo, każda z firm, która znalazła się w finale, ma szansę na otrzymanie – w ramach odrębnej kategorii – statuetkę Gryfa Medialnego. O tym, kto go otrzyma, decydują czytelnicy portalu Trojmiasto.pl i „Dziennika Bałtyckiego”, jak również słuchacze Radia Gdańsk.

Gorąco zachęcamy do głosowania na firmę Biovico!

http://www.dziennikbaltycki.pl/strefa-biznesu/firma/a/ktora-firma-zasluguje-na-nagrode-gryfa-medialnego-zaglosuj-i-zdecyduj,12090723/

http://biznes.trojmiasto.pl/gryf-gospodarczy/

Biolevox Chondro zmienia nazwę na Chondrovox

Uprzejmie informujemy, że w związku z rozwojem działań eksportowych i ekspansją na rynki zagraniczne, produkt Biolevox Chondro z portfolio naszej firmy zmienił oficjalnie nazwę na Chondrovox.


Zmiana spowodowana jest uwarunkowaniami międzynarodowymi, które wymusiły usunięcie przedrostka „Bio” z poprzedniej nazwy produktu. W okresie przejściowym mogą jednak występować w obrocie produkty pod obiema nazwami.

Vitafoods Europe 2017

W dniach 9-11 maja br. w Genewie odbędą się coroczne Targi Vitafoods Europe, które są największymi w Europie targami poświęconymi branży suplementów diety i żywności funkcjonalnej.

Jest to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń Biovico. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowany zostanie najnowszy produkt firmy – Biolevox One, dostawowy kwas hialuronowy o jednym z najwyższych stężeń kwasu hialuronowego w jednej dawce na rynku europejskim. Drugim promowanym podczas wydarzenia produktem będzie preparat Levidor, zawierający opatentowaną formułę złożoną z ekstraktów: z nasion z czarnuszki siewnej Nigella sativa i arcydzięgla Angelica archangelica.

Targi Vitafoods są przede wszystkim doskonałą okazją do wymiany kontaktów, wydarzenie gromadzi specjalistów z zakresu nauki i przemysłu, dzięki czemu stwarza też możliwość wymiany wiedzy i nawiązania korzystnej współpracy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska J44 już 9 maja br. w Genewie.

VF17 BIOVICO 468

Biovico liderem dostawowych kwasów hialuronowych

Firma Biovico otrzymała dofinansowanie na rozwój kwasu hialuronowego z wartością dodaną w ramach programu „szybka ścieżka” NCBiR.

Celem projektu jest opracowanie autorskiego produktu nowej generacji, a całość prac przebiegać będzie na terenie własnego laboratorium mieszczącego się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni. Nowoczesne laboratorium wraz z wyspecjalizowaną kadrą naukową pozwala na samodzielną realizację całego procesu wytworzenia nowego produktu.

Już dzisiaj Biovico jest niekwestionowanym liderem dostawowych kwasów hialuronowych w Polsce, a opracowanie nowego produktu otwiera jeszcze szersze możliwości firmy na rynkach zagranicznych.

Główny produkt z portfolio firmy – Biolevox HA – zaopatruje ponad 50% rynku w Polsce, jest też z powodzeniem dystrybuowany na rynki zagraniczne. Tylko w ciągu minionego roku produkt rozwinął się lepiej niż cały rynek kwasów hialuronowych dostawowych w Polsce. Dynamika sprzedaży pokazuje, że nasz Biolevox Ha urósł o 55%, podczas gdy cały rynek o 21%.

Kiedy w 2012 roku rozpoczynaliśmy dystrybucję naszego preparatu, udział w rynku na tle konkurencji wynosił zaledwie 0,2%. Minione 4 lata pokazały, że bezkonkurencyjną jakością preparatu przekonaliśmy zarówno lekarzy, jak i pacjentów, zdobywając uznanie ponad 50% obecnego rynku kwasów hialuronowych dostawowych w Polsce.

Otrzymane dofinansowanie na rozwój kwasu hialuronowego i opracowanie produktu nowej generacji jest o tyle istotne dla firmy Biovico, że swój nadrzędny cel i misję przekłada ona na dostarczanie pacjentom najwyższej jakości wyrobów medycznych oraz innowacyjnych rozwiązań na każdym etapie schorzeń ortopedycznych i reumatologicznych.

Lista rankingowa

Biovico z dofinansowaniem za najlepszy projekt badawczo-rozwojowy

Firma Biovico z dofinansowaniem za najlepszy projekt badawczo-rozwojowy!

Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnych biomateriałów do kompleksowej regeneracji tkanki chrzęstnej, który ma się przyczynić do łatwiejszego procesu rehabilitacji pacjentów, minimalizacji potencjalnych problemów i stworzenie idealnych warunków do biologicznego, czyli naturalnego samoleczenia. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy to kolejny krok do realizacji tego celu!

Więcej szczegółów: adminOpublikowano Dodaj komentarz do Biovico z dofinansowaniem za najlepszy projekt badawczo-rozwojowy